Расписание занятий

               ЗАЦВЯРДЖАЮ

                                                          Дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі

                                              “Аношкаўскі навучальна-педагагічны

                                                  комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”

                                                                                                      Л.М.Янукевіч

 

 

ІI паўгоддзе (11.01.2021–31.05.2020)

 

Тэма тыдня

Дзень тыдня, дата

Заняткі на свежым паветры

Заняткі ў памяшканні

«А на вуліцы студзень»

Панядзелак

11.01

Прагулка-назіранне “Зімовы дзень”

Кругавая гутарка “Успамін пасля зімовых канікул”

 

Аўторак

12.01

Інфармацыйная прагулка “Студзень – году пачатак, зіме сярэдзіна”

Азбука Берагошы “Як зберагчы цяпло”

 

Серада

13.01

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Казачныя эстафеты”

Гутарка “Пажар – стыхійнае бедства”

 

Чацвер

14.01

Пошукавая прагулка “Следапыт”

Занятак “Я – грамадзянін РБ”

 

Пятніца

15.01

Гульні на развіццё хуткасці і вынослівасці

Калектыўная праца ў кутку прыроды “Пакаёвыя расліны”

«Шчаслівая планета Дзяцінства»

Панядзелак

18.01

Экскурсія “Тут мы нарадзіліся”

Вусны часопіс “Хачу ўсё ведаць!”

 

Аўторак

19.01

Спаборніцтвы “Дужыя, лоўкія, смелыя”

Гутарка “Асцярожна! Лёд.”

 

Серада

20.01

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Разам весела гуляць”

Аперацыя “Пакарміце птушак”

 

Чацвер

21.01

Спартыўны турнір “Гуляйце з намі – гуляйце як мы”

Творчая майстэрня “Зімовыя фантазіі”

 

Пятніца

22.01

Міні-паход “У пошуках самага прыгожага дрэва”

Гадзіна інтэлектуальных гульняў “Цікава ведаць”

«Чалавек – сябар прыроды»

Панядзелак

25.01

Прагулка-назiранне “Як жывуць птушкі”

Турнір знаўцаў “Пытанні задае прырода”

 

Аўторак

26.01

Святочны калейдаскоп гульняў і забаў

Экскурсія ў сельскую бібліятэку

 

Серада

27.01

Працоўны рэйд “Птушыная сталовая”

Конкурс малюнкаў “Свет вачыма дзяцей”

 

Чацвер

28.01

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Вясёлы перапынак”

Занятак “Мае любімыя казкі”

 

Пятніца

29.01

Экскурсія-назіранне “Апошні дзень студзеня”

Рэйд чысціні і парадку

«Нам весела і добра»

Панядзелак

01.02

Гульні і забавы на свежым паветры

Школа ветлівасці “Добраму вучыся змалку”

 

Аўторак

02.02

Інфармацыйная прагулка “Люты – бакагрэй і ветрадуй”

Аперцыя “Мы - беражлівыя”

 

Серада

03.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Усе на старт”

Знаёмства з энцыклапедыямі для дзяўчынак і для хлопчыкаў

 

Чацвер

04.02

Занятак по ПДР “Асцярожна! Вуліца.”

Занятак “Падарожжа ў краіну здароўя”

 

Пятніца

05.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Дружныя, лоўкія і смелыя”

“Вясёлы вулей” (загадкі, рэбусы, крыжаванкі)

«Законы для нас»

Панядзелак

08.02

Прагулка-забава “Мая любімая гульня”

Экскурсія ў школьны краязнаўчы музей

 

Аўторак

09.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Гадзіна гульняў і забаў”

Інтэлектуальная гульня “Скарбонка ведаў”

 

Серада

10.02

Інфармацыйная прагулка «Бяспечныя гульні ў двары ўзімку»

Занятак “Атэлье майстра Алоўка”

 

Чацвер

11.02

Гульні, эстафеты ў госці да нас

Творчая дзейнасць “Валянцінкі для сяброў”

 

Пятніца

12.02

Прагулка “Бяспека пры любым надвор'і”

Занятак “Чароўны куфэрак дзеда Усяведа”

«Добрымі справамі славіцца чалавек»

Панядзелак

15.02

Працоўны рэйд “Птушыная сталовая”

Гутарка “Родныя мясціны”

 

Аўторак

16.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Хто са спортам сябруе, ніколі не сумуе”

Лялечны тэатр “У свеце любімых цацак”

 

Серада

17.02

Гульнявая праграма “Гадзіна вясёлых выпрабаванняў”

 

Вусны часопіс “У гасцях у Лесавічка”

 

Чацвер

18.02

“Любімыя дзіцячыя гульні майго таты”

 

Шашачны турнір

 

Пятніца

19.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Будзем лоўкія і дужыя, як абаронцы Айчыны”

Вытокі народнай мудрасці “Жарты  дзеда Міхеда”

«Апошні зімовы тыдзень»

Панядзелак

22.02

Экскурсія-назіранне “Жыццё птушак”

Інфармацыйная служба навін “Край мой – Белая Русь”

 

Аўторак

23.02

Экскурсія-назіранне “Што змянілася на двары”

Свята  “Вам, хлопчыкі, прысвячаем”

 

Серада

24.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Калі хочаш быць здаровым - пастарайся!”

Мастакі-рамантыкі “У падарунак сябру”

 

Чацвер

25.02

Прыродазнаўчая экскурсія “Вясна ідзе, вясне дарогу”

Музычная гадзіна “Табе складаю свой санет!”

 

Пятніца

26.02

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Гадзіна гульняў і забаў”

Клубны час “Любімая справа – мая шчаслівая будучыня”

«Вясна ў акно глядзіць»

Панядзелак

01.03

Інфармацыйная прагулка “Сакавік – вясны пачатак”

Конкурс малюнкаў “Мой родны кут”

 

Аўторак

02.03

Прагулка-назіранне “Ледзяшы”

Падарожжа па краіне “Жанчыны ў гісторыі Беларусі”

 

Серада

03.03

Гульні - забавы “Не пазяхай - вясну сустракай”

Гасцёўня “Паміж намі, дзяўчынкамі”

 

Чацвер

04.03

Гульні на свежым паветры

Творчая майстэрня (выраб падарункаў для матуль)

 

Пятніца

05.03

Тэмпавая прагулка

Музычнае свята “Матуля – сонейка маё”

«Наша Радзіма - Беларусь»

Аўторак

09.03

Экскурсія-назіранне “Што змянілася на двары”

Віктарына “Беларусь сінявокая”

 

Серада

10.03

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Эстафета лясных жыхароў”

Інфармацыйная служба навін “Я, ты, ён, яна – разам дружная сям’я”

 

Чацвер

11.03

Назіранне за працай дворніка. Аперацыя “Каму патрэбна наша дапамога”

Гадзіна любімых заняткаў

 

Пятніца

12.03

Прагулка з заданнем “За што мы любім сонца?”

Занятак “Хвілінка Нясвіжазнаўства”

 

«Помні правілыДАІгэта правілы твае»

Панядзелак

15.03

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Вясенняя алімпіяда”

Занятак па ПДР “Выконваем законы дарог”

 

Аўторак

16.03

Прагулка-назіранне “Змены ў прыродзе вясной”

Дзень добрых сюрпрызаў

 

Серада

17.03

Конкурсы-паядынкі “Моцныя, спрытныя, смелыя”

Кругавая гутарка “Калі б я быў чараўніком”

 

Чацвер

18.03

Прагулка-забава “Мая любімая гульня”

Конкурс “Мы шукаем таленты”

 

Пятніца

19.03

Камбінаваная прагулка “Чысціня вакол нас”

Школа чалавечнасці “Ветлівасць і моўны этыкет”

«Мы гаспадары планеты Зямля»

Панядзелак

22.03

Мэтавая прагулка “Як выглядае прырода ў гэты час?”

Конкурс “Беларуская скарбонка”

 

Аўторак

23.03

Гульні-забавы “Вясёлая вясна”

Занятак “Кожны дзень у гасцях у кніжкі”

 

Серада

24.03

Прагулка “Вучымся назіраць, заўважаць”

Экалагічная разведка “Свет пакаёвых раслін”

 

Чацвер

25.03

Мэтавая прагулка “Спіну прама ты трымай,пра паставу не забывай”

Занятак “У краіне Здароўя”

 

Пятніца

26.03

Гульні на свежым паветры

Інструктаж па ТБ. Правілы паводзін на вясенніх канікулах

«Цікавы свет прыроды»

Панядзелак

05.04

Прагулка-назіранне “Пахі і гукі”

Атэлье майстра Алоўка (успамін пасля канікул)

 

Аўторак

06.04

Прыродазнаўчая экскурсія “У птушыным царстве”

КВЗ “Вяртанне з цёплых краёў”

 

Серада

07.04

Працоўны рэйд “Чараўнікі”

Куфар ветлівасці і дабрыні

 

Чацвер

08.04

Забава на экалагічную тэму “Сябры лесу”

Конкурс малюнкаў “Беражыце прыроду”

 

Пятніца

09.04

Гульня на мясцовасці “Касмічнае падарожжа”

Хачу ўсё ведаць “Свет далёкай зоркі”

 

«Як умеем мы гуляць, так умеем і працаваць»

Панядзелак

12.04

Конкурс малюнкаў на асфальце “Квітнеючая вясна”

Аперацыя “Жыві, кніга!”

 

Аўторак

13.04

Гадзіна беларускіх народных гульняў

Занятак “Чароўны куфэрак дзеда Усяведа”

 

Серада

14.04

Спаборніцтвы “Лепшы спартсмен класа”

Занятак “Правільнае харчаванне – залог здароўя ”

 

Чацвер

15.04

Прагулка-назіранне “Воблакі”

Занятак  “Падарожжа па гарадах Беларусі”

 

Пятніца

16.04

Працоўны дэсант “Упрыгожым школьны двор”

Творчая майстэрня “Велікоднае яечка”

«Творчы тыдзень»

 

Панядзелак

19.04

Гульні на свежым паветры

Занятак-гульня “Святкуем Вялікдзень”

 

Аўторак

20.04

Вас выклікае Спартландыя!

Урок здароўя “Лепш папярэдзіць, чым лячыць”

 

Серада

21.04

Прагулка-забава “Разам весела гуляем”

Выстава малюнкаў “Астравы маленькіх чараўнікоў”

 

Чацвер

22.04

Гульня-эстафета “Даганялкі”

Гадзіна чытання “Увага! Цікавая кніга”

 

Пятніца

23.04

Акцыя “Наш утульны школьны двор”

Дзень добрых сюрпрызаў

«Трэба многае паспець»

Панядзелак

26.04

Гадзіна беларускіх народных гульняў

Кругавая гутарка “Што я ведаю пра сваіх продкаў”

 

Аўторак

27.04

Экскурсія-назіранне “Жыццё птушак”

Дзень любімай кнігі

 

Серада

28.04

Вас выклікае Спартландыя!

Занятак “У гасцях у казкі “

 

Чацвер

29.04

Дыдактычныя гульні па правілах дарожнага руху

Збор “Жыццё нашай групы”

 

Пятніца

30.04

Прагулка-практыкум “Вуліца і мы”

Прэс-канферэнцыя “Працай славен чалавек”

«Салют, Перамога!»

Панядзелак

03.05

Экалагічная сцяжынка “Мы сябры прыроды”

Конкурс малюнкаў “Свет без вайны”

 

 

Аўторак

04.05

Экскурсія да помніка воінам-землякам, загінуўшым у гады Вялікай Айчыннай вайны

 

Літаратурныя чытанні “Іх подзвіг будзе жыць вечна”

 

Серада

06.05

Працоўная атака “Нашы рукі не ведаюць нуды”

Паэтычны куфар “Вершы ваенных часоў”

 

Чацвер

06.05

Фізкультурна-аздараўленчы занятак  “Вясёлыя старты”

Музычная гасцёўня “Песні ваенных гадоў”

 

Пятніца

07.05

Гульні на свежым паветры

Літаратурныя чытанні “Іх подзвіг будзе жыць вечна”

«Сямя - гэта сем Я»

Панядзелак

10.05

Фізкультурна-аздараўленчы занятак “Турнір сяброўства”

 

Малюнак у падарунак “Лепшаму сябру”

 

Серада

12.05

Міні-паход “Ёсць ў сонейка сябры – гэта ён, і я, і ты”

Занятак “ Загадкі, рэбусы, крыжаванкі”

 

Чацвер

13.05

Гульні на свежым паветры

Гутарка “Сям’я: правы і абавязкі”

 

Пятніца

14.05

Грамадазнаўчая экскурсія “Падарожжа па прафесіях нашых бацькоў”

Да Дня сям’і  “Сямейная гасцёўня”

«Гульнявы тыдзень»

Панядзелак

17.05

Прагулка-назіранне “Прыгожае вакол нас”

Шашачны турнір

 

Аўторак

18.05

Працоўная аперацыя “Зялёная аптэка”

Занятак “Кола загадак”

 

Серада

19.05

Спаборніцтвы “Гульняйце з намі, гуляйце, як мы, гуляйце лепш за нас!”

Школа ветлівасці “Усміхаемся адзін аднаму”

 

Чацвер

20.05

Працоўная аперацыя “Наш утульны школьны двор”

Занятак “Чароўны куфэрак дзеда Усяведа”

 

Пятніца

21.05

Экалагічная сцяжынка “Лета кліча…”

Майстэрня зносін “Я і мае сябры”

«Насустрач лету!»

Панядзелак

24.05

Прыродазнаўчая экскурсія “Самая прыгожая расліна”

 

Музычная скарбонка “Песні лета”

 

Аўторак

25.05

Прыродазнаўчая экскурсія “Подых лета”

Атэлье майстра Алоўка (мары аб летніх канікулах)

 

Серада

26.05

Прагулка-гульня “Разам нам весела”

Дзень вясенніх імяніннікаў.

 

 

 

Чацвер

27.05

Працоўны дэсант “Вакол нас чысціня”

Занятак па ПДР “Бяспека залежыць ад нас”

 

Пятніца

28.05

Эстафета вясёлых гульняў

Конкурсная праграма “Мы         лепшыя”

 

Панядзелак

31.05

“Гульні клічуць нас”

Урачыстая лінейка “Бывай, школа!”

 

 

 

 

Ещё в этом разделе